п'ятниця, 22.11.2024, 1:09:04

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії розділу
Місто [13]
Персоналії [1]
Екологія [5]
Культура [1]
Спорт [0]

Міні-чат
500

Випадкове фото

Наше опитування
У чиїй власності повинен бути районний кінотеатр?
Всього відповідей: 1055

Пошук

Погода в Радехові
Погода в Радехові

Головна » Статті » Місто

Таємниці радехівської сушарки
04.11.2007р. 

Михайло КОВАЛЬЧУК.
Газета "Деревообробник"

За розробку сушильної камери Анатолій Архипчук вже отримав авторське свідоцтво і планує отримати 8 патентів. 

Наш час аж ніяк не назвеш часом грандіозних відкриттів. Століттями люди досліджували різноманітні явища, і віднайти щось нове стає все важче. Так воно склалось і в сушінні деревини, без якого деревообробникам не обійтись. Техніка і технологія цього процесу пішла настільки далеко, особливо за кордоном, що здається, далі вже нікуди. 

Насправді ж і нині проводиться багато досліджень цього процесу обробки деревини. Можете не вірити, але є й відкриття. Ось, наприклад Анатолій Архипчук на своєму невеличкому підприємстві ТзОВ "Ясени” розробив конвективну сушильну камеру об’ємом до 50 м3, яка лише за 10 днів висушує хвойну деревину з мінімальними економічними затратами. Насправді відразу і не збагнеш, що Анатолій Олексійович розробив щось нове. Але коли ознайомитися поближче, то перед нами виявиться справжнісіньке ноу-хау. 

Фірма "Ясени” надає послуги населенню з виготовлення столярних виробів, розпилювання деревини. 

Після школи, – розпочинає свою розповідь Анатолій Олексійович, – поступив в училище і отримав кваліфікацію електрослюсар-підземник. Працював на шахті у відділі головного механіка. Згодом навчався в Дніпропетровському гірничому інституті. Працював гірничим майстром, начальником проходки та зміни, заступником головного інженера шахти. У 1994 році перебрався з сім’єю жити в Радехів (Львівська обл.). Саме тут зайнявся деревообробкою, і коли організував столярний цех, поставив лісопильну раму, постало питання про сушіння матеріалу. 

Під сушильну камеру придався колишній склад цементу. Утеплили панельне перекриття, зробили новий дах. Бокові стіни, завтовшки у півтори цегли, виробники не утеплювати. А ворота камери залишилися, ще з часів складу, зовсім не ущільнені, як цього вимагають всі виробники сушильних камер. Для обігріву камери побудували спеціальний котел власної конструкції, який має хорошу тепловіддачу. Перший теплообмінник для котла я виготовив разом з тутешнім спеціалістом. Однак цей теплообмінник пізніше довелося замінити. Для відбору тепла поставили не дуже потужний вентилятор, а для обдування штабеля – два малопотужні. Загальна потужність вентиляторів складає 6 кВт. Ось вже три роки тут сушимо деревину. І доволі успішно. 

Для опалення сушарки використовується тирса, яка подається з пилорами скребковим конвеєром. Зимою використовуються для опалення і кускові відходи. Конструкція котла влаштована так, що тирса згорає цілком. Температура в камері підтримується на рівні 60 оС. В камері розміщено лише один звичайний термометр при вході. Температура підтримується на заданому рівні. В працюючій камері з першого для сушіння і до останнього видимість – як удень, пари немає зовсім, тож стіни не мокріють від конденсату. Повітря безперервно циркулює через теплообмінник. 

– Сушити вчився самотужки, – продовжує Анатолій Архипчук, – Чітко дотримувався режимів, які вичитував у різних виданнях, контролював вологість повітря в камері і температуру. Однак тривалість сушіння в мене складала 15-17 днів. Уже тоді до нас зверталося багато клієнтів, які хотіли сушити деревину. Тому поступово встановлював свої режими, і довів тривалість сушіння до 10-13 днів. На якість сушіння це не вплинуло. Дошку в камері не крутить, вона не розтріскується. Разом сушимо і соснову дошку і дубову свіжорозпиляну фрезу, і її торці залишаються цілими. Кінцева вологість матеріалу складає 10-12%. Порівнювати мою сушарку із закордонними аналогами якось і не випадає. Дуже багато відмінностей. Коли для імпортних камер найголовнішим у вартісному відношенні є сушильне обладнання, то для моєї – сама камера. За технологією сушіння, яку тут застосовано, можна отримати 8 патентів. А це значить, що є вісім суттєвих відмінностей від вже відомих сушильних камер. Отримав за свою ідею авторське свідоцтво. Нині розробляю технічні умови і в майбутньому зможу отримати патент на винахід. На перший погляд, все видається дуже простим, і кожен може зробити собі таку саму сушильну камеру. Однак, є дуже багато різних нюансів. Мені допомогло те, що працював на шахті, розраховував там вентиляцію, що дало мені змогу чітко прорахувати вентиляцію в теплообміннику і сушарці загалом. 

Сушильна камера працює постійно. Сушать тут свою деревину переважно виробники меблів і столярних виробів. Так, приватний підприємець Олег Мочурад користується послугами сушіння від самого початку роботи камери. "Виготовляю різні столярні вироби, – каже він, – та меблі з масивної деревини: кухонні куточки, столи, табуретки, підставки під квіти. Сушу в камері, розробленій Анатолієм Олексійовичем, всю необхідну мені сировину: дубові дошки, вільхові, соснові тощо. Користуюся послугами вже третій рік і не мав жодних претензій щодо якості сушіння”. Послугами винахідника також користувалося багато інших фірм. Наприклад, фірма "Львів-Реставрація”, яка відновлювала палац Бандінеллі у Львові, сушила бруси перерізом 120х250 мм. Подібних прикладів можна навести багато. Тож у сушарки Архипчука, певно, великі перспективи. 


Джерело: http://www.derevo.info/content/detail/538
Категорія: Місто | Додав: admin (11.11.2009) | Автор: Михайло КОВАЛЬЧУК
Переглядів: 1468 | Теги: Архипчук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

online всьго: 1
гостей: 1
користувачів: 0

Сьогодні нас відвідали:

Форма входу

Нове на сайті

Останні коментарі

Трагедія на параді 1984 року в Радехові
marta
Призначено керівника відділу освіти Радехівської РДА
admin
Дорога до пекла викладена добрими намірами або як нам позбутися «партайгеносів»

Дорога до пекла викладена добрими намірами або як нам позбутися «партайгеносів»

РАДЕХІВЧАНИ У НІМЕЧЧИНІ

АКТ вандалізму, звичайна крадіжка чи спланована акція!!!
admin
XVII МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ в БИШЕВІ

РАДЕХІВЧАНИ У НІМЕЧЧИНІ

Передбачено проведення капітального ремонту дороги Львів–Радехів–Луцьк

Передбачено проведення капітального ремонту дороги Львів–Радехів–Луцьк

Останнє на форумі
admin
Коли ж таки вірветься терпець???
admin
Інформація на сайті!
Bogun
весела агітація
LeXon
дороги
admin
екологія
admin
Політичні анекдоти
admin
Інтелект-сезон 2009-2010!
admin
Місцеві назви. Чому так?
banzaj
Чемпіонат Радехівського району

Друзі сайту

Корисні посилання
Громадський Спротив України


Banzaj © 2024Сайт управляється системою uCoz