п'ятниця, 22.11.2024, 12:06:02

Вітаю Вас Гість | RSS

ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії розділу
Міська рада [8]
Місто [24]
За межами міста [38]
Політика [8]
Кримінал [11]
Екологія [4]
Спорт [13]
Здоров'я [8]
Події [13]
Освіта [6]

Архів записів

Міні-чат
500

Випадкове фото

Наше опитування
У чиїй власності повинен бути районний кінотеатр?
Всього відповідей: 1055

Пошук

Погода в Радехові
Погода в Радехові

Головна » 2011 » червень » 20 » Молоді таланти Мишузі
7:19:59
Молоді таланти Мишузі

з неділю 19 червня на Радехівщині-у с. Витків пройшов ІІ  фестеваль-конкурс "Молоді таланти Мишузі" З Усього району до Виткова прибули молоді таланти із всієї Радехівщини. На заході було багато гостей. РАзом із молодими співаками були присутні голови сільських рад, Заступник голови районної ради Василь Жук. Всі учасники фестевалю отримали подарунки.

, , ...

Кілька слів із ВІКІПЕДІЇ про Мишугу.

Мишу́га Олекса́ндр Пили́пович (псевд. — Філіппі-Мишуга) (англ. Mishuga Oleksandr, рос. Мишуга Александр) (20 травня 1853 — 9 березня 1922) — український артист опери (лірико-драматичний тенор) і вокальний педагог

Дитинство. Перші кроки у музиці

Олександр Мишуга народився 20 травня 1853 року в селі Новий Витків, що на Радехівщині, Львівська область. Батько його, Пилип Мишуга, був простим шевцем. Згодом Олександр увіковічнить ім'я свого батька у артистичному псевдонімі Філіппі. Сирітство рано навчило юнака боротися за життя, вселило прагнення до кращої долі. Вийти в «люди» допомогли йому батько, чудовий голос та добрі люди, на яких йому таланило в житті.

У 1868 році батько взяв сина із собою до Львова на храмове свято. У Соборі Святого Юра він так захоплено підспівував церковному хору, що на нього звернув увагу регент Микита Гатман і влаштував хлопця до дяківської бурси. Потому були виснажливі і нужденні роки навчання в гімназії та вчительській семінарії, праця вчителем у Львові.
[ред.]
Втілення мрії. Дебют співака

Марка до 150-річчя із дня народження О.Мишуги

Проте мрія стати професійним співаком не покидала його. Вона привела молоденького вчителя в 1878 році до найбільш шанованого у Львові педагога співу, професора консерваторії при Галицькому музичному товаристві Валерія Висоцького. Сам у минулому славний співак (бас), Висоцький виховав цілу плеяду оперних артистів найвищого рівня, у нього навчались і українські співаки, в тому числі й Соломія Крушельницька.

Навчання виявилось настільки успішним, що вже 14 вересня 1880 року Мишуга постав на сцені перед львівською публікою в опері С. Монюшка «Страшний двір». Відгуки і меломанів, і преси були дуже прихильними до молодого співака. Заохочений своїми першими успіхами, Мишуга вирішує продовжити студії у Мецці всіх співаків — в Італії. Найбільшою перешкодою до здійснення мрії був брак коштів, проте шанувальники його таланту зібрали 1200 золотих ринських, і в 1881 році він вирушає до Мілану.
[ред.]
Перший успіх в Італії

Подиву гідна цілеспрямованість і наполегливість, з якою Мишуга опановує в Італії свій фах: крім занять співом він вивчає анатомію і фізіологію, оволодіває італійською, німецькою, російською, англійською, французькою мовами. Досить швидко Олександр Мишуга пробує свої сили на італійській сцені. У 1883 р. відбувся дебют молодого співака в театрі м. Форлі в ліричній опері німецького композитора Ф. Флотова «Марта». Ця прем'єра стала його справжнім тріумфом, і одразу він отримує десятки привабливих пропозицій з найкращих театрів Європи.

За пречудове виконання партії Каніо в опері «Паяци» її автор — геніальний італійський композитор Руджеро Леонкавалло подарував славетному співакові свій клавір із написом: «У Мілані, вдень відкриття сезону, слухав сіньйора Філіппі в партії Каніо і був незмірно задоволений його точною інтерпретацією і чарівним мистецтвом співу».
[ред.]
Європейський тріумф

Він співає в Мілані, Турині, Варшаві, Кракові, Києві, Санкт-Петербурзі, Берліні, Лондоні, Відні, Парижі. Критика не шкодує для його голосу, артистичного таланту найвищих похвал, публіка шаленіє від захвату, вистави з його участю всюди проходять з аншлагом.

«Мишуга був співаком із Божої ласки. Коли Карузо заливав блиском сили й металлу, то Мишуга чарував, а враження, яке викликала його гра, то була тайна експресії, настрою, переконуючої сили, гіпнозу і дечого, що виривалося з-під всякого аналізу. В цьому було щось, про що говорив великий Еверарді: не звук співає — співає душа!» — писав про одного з найвидатніших європейських співаків минулого століття Степан Чарнецький.

Він був блискучим Герцогом у «Ріголетто» Верді, зворушливим Йонтеком у «Гальці» Монюшка, вражаючим Фаустом в опері Гуно — зрештою, кожна з десятків його ролей залишила глибокий слід в історії оперного мистецтва.

Та де б не був Мишуга, ніколи не забуває своїх рідних країв і часто відвідує Львів з концертами, включає в програми українську музику. Солоспіви Миколи Лисенка, Віктора Матюка, арії з опери Семена Гулака-Артемовського завжди прикрашали його програми. Виконання Мишуги вирізнялося високою музичною культурою, задушевністю. Мишуга володів яскравим драматичним талантом.
[ред.]
Педагогічна діяльність

Не менших успіхів Олександр Мишуга досяг і на педагогічній ниві, працюючи у Львові, Варшаві, Мілані, Римі, Стокгольмі і Києві. У 1904-11 (із перервами) викладав у Музично-драматичній школі М. Лисенка в Києві, якій надавав значної фінансової підтримки. Він виховав цілу плеяду прекрасних співаків, серед них відомі наші Михайло Микиша, Марія Тессейр-Донець, Софія Мирович, Марія Гребінецька, а також Ірена Строковська, Яніна Королевич-Вайдова, Євгенія Штрассерн, Ванда Рашковська, Майя Чінберг та багато інших.
[ред.]
Меценатство

Вагомий слід залишила після себе й меценатська діяльність Мишуги. З його допомогою вийшла у світ збірка Івана Франка «Зів'яле листя». Перший том фундаментального дослідження «Українське мистецтво» теж побачив світ завдяки допомозі Олександра Мишуги Полтавському музею, який підготував цю працю. Здійснював матеріальну допомогу Театру М. Садовського, українській газеті «Рада».

Допомагав студентам і погорільцям, дитячим притулкам, різним товариствам і лікарням. А на схилі літ усе своє майно і гроші Мишуга заповів Вищому музичному інститутові імені М. Лисенка у Львові, де заснував кілька стипендій для малозабезпечених студентів.
[ред.]
Останні роки життя

Життєвий шлях Олександра Мишуги закінчився 9 березня 1922 року на чужині, в німецькому місті Фрайбург. Друзі співака, виконуючи його заповіт, перевезли прах на батьківщину і поховали в рідному Виткові, під старими липами, які він часто і з ніжністю згадував.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Мишуга_Олександр_Пилипович

Категорія: За межами міста | Переглядів: 1034 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

online всьго: 5
гостей: 5
користувачів: 0

Сьогодні нас відвідали:

Форма входу

Календар
«  червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Нове на сайті

Останні коментарі

Трагедія на параді 1984 року в Радехові
marta
Призначено керівника відділу освіти Радехівської РДА
admin
Дорога до пекла викладена добрими намірами або як нам позбутися «партайгеносів»

Дорога до пекла викладена добрими намірами або як нам позбутися «партайгеносів»

РАДЕХІВЧАНИ У НІМЕЧЧИНІ

АКТ вандалізму, звичайна крадіжка чи спланована акція!!!
admin
XVII МАЛІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ в БИШЕВІ

РАДЕХІВЧАНИ У НІМЕЧЧИНІ

Передбачено проведення капітального ремонту дороги Львів–Радехів–Луцьк

Передбачено проведення капітального ремонту дороги Львів–Радехів–Луцьк

Останнє на форумі
admin
Коли ж таки вірветься терпець???
admin
Інформація на сайті!
Bogun
весела агітація
LeXon
дороги
admin
екологія
admin
Політичні анекдоти
admin
Інтелект-сезон 2009-2010!
admin
Місцеві назви. Чому так?
banzaj
Чемпіонат Радехівського району

Друзі сайту

Корисні посилання
Громадський Спротив України


Banzaj © 2024Сайт управляється системою uCoz