|
Ще не стерлися в пам’яті людей телевізійні дебати з приводу протестів на табачниківські законопроекти про закриття в Україні малокомплектних шкіл, як вже при новій владі розпочинаються ті ж самі процеси.
Місцеві органи виконавчої влади, посилаючись на брак у місцевих бюджетах коштів на утримання сільських шкіл, йдуть шляхом найменшого опору, нерідко ігноруючи позицію мешканців сіл, та необґрунтовано, під прикриттям «оптимізації», приймають рішення про їх закриття. Це призводить до соціальних конфліктів, створює напругу, породжує численні скарги батьків, сільських територіальних громад, педагогічних колективів.
Реагуючи на таку ситуацію, Комітет Верховної Ради України з питань освіти та науки нещодавно виступив з проектом постанови про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності до прийняття Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік». При цьому Комітет звертає увагу на те, що запровадження мораторію на відповідний час не розв’язує зазначеної проблеми. «Потрібна розробка та впровадження комплексних заходів щодо збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, розвиток освітніх округів, забезпечення шкільними автобусами, ремонтування доріг, що варто врахувати під час підготовки проекту до другого читання.»
|